Heroina (Polska) Kallentoft Lutteman

Heroina Polska Kallentoft

WSZYSCY BOHATEROWIE RODZĄ SIĘ Z TRAGEDII.

Oblężone przedmieście, zaginiona kobieta i dwadzieścia cztery godziny na rozwikłanie zagadki. 


W Stallhagen, dzielnicy Sztokholmu zamieszkanej głównie przez imigrantów, kontrolę przejęły walczące ze sobą gangi. Policyjny radiowóz zostaje wysadzony w powietrze, a na ulicach dochodzi do krwawych zamieszek.
Ktoś umieszcza w Internecie film przedstawiający brutalnie zgwałconą młodą kobietę. Napastnicy pozostawili ją na niechybną śmierć. Policja otacza przedmieście żelaznym pierścieniem. Ludzie domagają się zemsty.


Inspektor policji kryminalnej Zack Herry postanawia odnaleźć kobietę, zanim będzie za późno. Nie wie, że w ukryciu działają potężne siły i że będzie musiał przejść najtrudniejszą próbę w swoim życiu. Heroinato czwarta część serii. Mit o Herkulesie i stajni Augiasza na naszych oczach przemienia się w ultranowoczesny thriller, odzwierciedlający lęki, z którymi każdy mieszkaniec cywilizowanego świata musi się mierzyć na co dzień.

"Kolejne strony przewraca się w żarłocznym szale." Le Monde

”Wartkie tempo od samego początku." Upsala Nya Tidning

"Niesamowicie trzyma w napięciu… Fantastyczne tempo… Świetny język." Gomorron Sverige

"W tej otchłani okropności wszystko okazuje się proste, logiczne i niemal powszednie." Norrköpings Tidningar

"Kryminał, który w tej odsłonie serii bardziej zbliżył się do thrillera i sensacji niż rozwiązywania zagadki detektywistycznej. Książkę czyta się szybko, na jeden wieczór czytelniczy, zgrabnie podtrzymywane dynamiczne tempo akcji, i choć mało frapująco zapleciona intryga, to atrakcyjnie łącząca zawodowe i prywatne elementy z życia kluczowej postaci. Zack Herry, kiedyś uzależniony od narkotyków, borykający się z demonami przeszłości, może nie wzbudza wielkiej sympatii czytelnika, momentami niebezpiecznie kieruje się w stronę złych nawyków i zgubnych nałogów, jednak został przekonująco i barwnie wykreowany." Book endorfina

"Myślałam, że po „Bambi” nie wpadną już na nic lepszego, a jednak. Znowu zaskakują, a pomysłów im nie brakuje. Nic nie jest wtórne, ani sztampowe. Cały czas zadaję sobie pytane: Jak to jest możliwe? Braki poprzednich części zostały uzupełnione, a uchybienia – dopracowane. Mam wrażenie, że twórcy bardzo się starają, żeby być jeszcze lepszymi pisarzami.
   Tempo jest odpowiednie i wzrasta z każdą kolejną stroną, żeby na finiszu po prostu wbić w fotel. Nie ma miejsca na żadne przestoje lub zbędne zapychacze tekstu. Fabuła po prostu mknie, a ja nie wiedziałam, co się za chwilę może się stać. Element zaskoczenia to kolejny silny punkt całości.  Historia jest brutalna, nieokraszona w zbędne ozdobniki. Może zniesmaczyć, a czasem odrzucić, ale jest na tyle rewelacyjna, że ciężko ją przerwać. Twórcy przedstawili brzydką rzeczywistość, którą wielu z nas na co dzień wypiera. Nie chcemy myśleć, że takie rzeczy mogą dziać się naprawdę.
   Główny bohater, kolejny raz, ma bardzo mało czasu na działanie. Dwadzieścia cztery godziny na odnalezienie kobiety, to tyle co nic. Taki zabieg pokręca akcję i rozwój wydarzeń. Nie mogłam wyjść z podziwu, że nawet błahe na pierwszy rzut oka, rzeczy mają znaczenie. W „Heroinie” wszystko jest na swoim miejscu – dopracowane, czekające na czytelnika. Żadne założenia czy wcześniej poznane schematy nie mają tu racji bytu. Autorzy każdy tom opierają na micie greckim. Tym razem wybija się Herkules oraz stajnia Augiasza – idealnie wpleciono je w rozgrywaną historię.
   „Heroina” to kryminał, po który chętnie sięgną fanatycy gatunku. Posmak thrillera dodatkowo podkręca mroczną atmosferę. Zack jest bohaterem, którego chce się poznać oraz dopingować w działaniach. Dobre pomysły okraszone jeszcze lepszym stylem pisarskim. Koło takiej powieści nie można przejść obojętnie!" Dlalejdis
Eldjägarna-Lowcy-Ognia-polska-Kallentoft

DZIEWIĄTY TOM ZMAGAŃ ZNAKOMITEJ KOMISARZ MALIN FORS!

Jest noc. Malin Fors stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się...

Hor mig viska_Polen

Słuchaj, jak szepeczę

Witamy w okrutnym świecie przemocy i zbrodni!

Kontynuacja świetnie przyjętej powieści Patrz, jak spadam.

Vodne-anioly-kallentoft-polska

Doceniany przez krytyków literackich, uwielbiany przez czytelników!


Pewnego sierpniowego dnia w jednej z bogatszych dzielnic Linköpingu znaleziono zwłoki małżonków. Ich pięcioletnia adoptowana córka Ella zaginęła. Grupa dochodzeniowo-śledcza z komisarz Malin Fors na czele rozpoczyna...